Uzdod savu jautājumu

Jautājumi un atbildes

Tēmas izvēle

06.10.2018  Izglītība un mācības

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai pareizi saprotu, ka Erasmus+ programmā (pēc augstskolas absolvēšanas) ir iespējamas studēt citā augstskolā? Vai arī šāda iespēja ir paredzēta tikai praksei?

Pēc augstākās izglītības iestādes (AII) absolvēšanas, Jūs, protams, varat iestāties citā AII un pretendēt uz Erasmus+ mobilitāti. Tomēr atgādinām, ka viena cikla (bakalaura, maģistra, doktorantūras) ietvaros Erasmus+ mobilitātes ilgums nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus. Piemēram, ja esat bakalaura līmeņa studijās bijis mobilitātē, kuras ilgums bijis  6 mēneši, tad uzsākot studijas citā bakalaura līmeņa studiju programmā, Jums ir tiesības atrasties Erasmus+ mobilitātē vēl 6 mēnešus.

09.09.2018  Izglītība un mācības

Labdien, bakalaura studiju laikā esmu izmantojusi gan praksi 3 mēnešu garumā, gan studijas 5 mēnešu garumā, gan arī tagad, mācoties maģistra studijās, esmu bijusi 2 mēnešu ilgā praksē. Vai man ir iespēja braukt praksē vēlreiz? 

Jā, pēc studiju pabeigšanas, ir iespējams doties tā saucamajā neseno absolventu praksē. Katra studiju cikla (bakalaura, maģistra, doktorantūras) ietvaros, students kopumā var atrasties mobilitātē līdz 12 mēnešiem. Tā kā Jūs esat uzsākusi maģistra līmeņa studijas, tad Jums atkal ir iespēja atrasties mobilitātē līdz pat 12 mēnešiem. 

03.08.2018  Izglītība un mācības

Labdien, ja esmu vienreiz devusies Erasmus+ apmaiņas programmā uz Atēnām, vai es varu doties vēlreiz, tikai uz citu augstskolu vienas un tās pašas bakalaura programmas ietvaros?

Erasmus+ mobilitātes ilgums viena cikla (bakalaura studiju, maģistra vai doktorantūras studiju) ietvaros nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus. Līdz ar to, ja mobilitāte ir ilgusi mazāk par 12 mēnešiem, tad, jā, teorētiski pastāv iespēja bakalaura līmeņa studiju ietvaros doties mobilitātē vēlreiz. Tomēr jāņem vērā, ka minimālais studiju mobilitātes ilgums drīkst būt 3 mēneši, bet prakses mobilitātē – 2 mēneši.

07.12.2017  Izglītība un mācības

Sveicināti! Vēlējos uzzināt, vai Erasmus+ piedāvā opciju mācīties semestri Amerikas Savienotajās Valstīs? Universitātē, kurā ir līdzīga programma tai, kurā studēju pašlaik. Ja jā, kādi ir nosacījumi, lai šo iespēju iegūtu? Ļoti priecāšos par Jūsu atbildi. Ar cieņu, Daniēla Paula

Erasmus+ programmas ietvaros kopš 2015. gada ir iespējama arī studiju mobilitāte uz valstīm, kas nav Erasmus+ programmas valstis, tai skaitā arī Amerikas Savienotas valstis. Lai noskaidrotu, vai arī Jūsu augstākās izglītības iestāde īsteno Erasmus+ personu mobilitātes projektu, kura ietvaros paredzēta sadarbība ar Amerikas Savienotajām valstīm, kā arī, lai uzzinātu detalizētu informāciju par atlases nosacījumiem, Jums jāvēršas savas augstskolas ārlietu daļā.

23.11.2017  Izglītība un mācības

Labdien! Vēlējos zināt, vai ir iespēja doties Erasmus+ praksē, ja ir pabeigta nevis augstskola, bet gan iegūta profesija Jauniešu garantijas programmas ietvaros?

Labdien! Jums par prakses iespējām ir jāinteresējas mācību iestādē, kurā ieguvāt profesiju Jauniešu garantijas programmas ietvaros. Konkrēti Jums ir jānoskaidro, vai jūsu pabeigtā mācību iestāde īsteno Erasmus+ projektu, kurš paredz absolventu prakses. 

16.11.2017  Izglītība un mācības

Sveiki! Vēlējos noskaidrot par Erasmus piedāvātām iespējām apmeklēt vasaras kursus skolotājiem. Interesētu Anglijā tieši ar angļu valodu saistītie. Vai ir iespēja kaut kur pieteikties atlasē/konkursā atbalstam/finansējumam? Paldies!

Erasmus+ programmas ietvaros nav paredzēts speciāls atbalsts valodas apguvei skolotājiem, taču ir iespējams piedalīties cita veida profesionālās pilnveides kursos. Erasmus+ programmas nosacījumi paredz, ka projekta pieteikumu katrā no aktivitāšu veidiem var iesniegt tikai juridiskas personas (piemēram, skola, pirmsskolas izglītības iestāde, pašvaldība u.c.), tāpēc par iespējām doties mobilitātē jāinteresējas savā darba vietā – izglītības iestādē.

07.11.2017  Jaunatne

Labdien, dargais Erasmus! Es esmu ieinteresēta celošanā ar jusu programmu! Es esmu skolniece no Liepājas, šogad beigšu stūdēšanu. Tāpēc es gribētu aizbraukt kaut kur, labāk, interesantāk un izdevīgāk man būtu saistīt to arī ar brīvpratīgo darbu vai palīdzību. Daudz mācības dēł, jo es kārtīgi attiecos pie atzīmēm, es nevaru braukt uz ilgu posmu, bet uz kādu nedēlu, max divas, būtu ērti un labi. Esmu łoti komunikāla, zīnkarīga, atklāta meitene!!! Patīk strādāt un mācīties jaunu!! Vai jums ir kādas piedevajumus tādām kā es?? Ar lielu prieku sanemšu jūsu atbildi un paldies par uznanību. Ar cienu, Taisija Cmila.

Labdien!

Lai piedalītos Eiropas Brīvprātīgajā darbā, Tev jābūt vecumā no 17 līdz 30 gadiem un vēlmei iepazīt citu valstu kultūru, iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, izmantojot neformālās izglītības principus.

Tev jāatrod nosūtītājorganizācija, jo projektus nevar iesniegt privātpersona.  Dažādas organizācijas un projektus vari meklēt šeit: http://europa.eu/youth/volunteering_lv

 Plašāka informācija, kā kļūt par brīvprātīgo: http://jaunatne.gov.lv/lv/erasmus/velos-klut-par-brivpratigo.

Par finansējumu Tev nav jāuztraucas, dzīvošanai pietiks, taču jāatceras, ka par brīvprātīgo darbu atalgojumu nesaņemsi, vari rēķināties tikai ar kabatas naudu, kuras apjoms atkarīgs no konkrētās valsts, taču Tev būs nodrošināti ceļa izdevumi, dzīvesvieta, ēdināšana un vietējais transports.

Ceļa izdevumi no brīvprātīgā dzīvesvietas līdz projekta norises vietai un atpakaļ tiek aprēķinātas, piemērojot Eiropas Komisijas noteiktās vienības izmaksas, un to apmērs ir atkarīgs no dalībnieku ceļošanas attāluma.

Ja darba veikšanai Tev būs nepieciešamas vācu, angļu, spāņu, franču vai itāļu valoda, tiks nodrošināta bezmaksas pieeja šīs valodas apmācībai tiešsaistē. Savukārt, ja būs jāzina mazāk izplatīta valoda, tad tiks piedāvātas apmācības pirms brīvprātīgā darba veikšanas vai tās laikā.

Var doties brīvprātīgo darbā no 2 līdz 12 mēnešiem. Ja projektā ir iesaistīti vismaz 10 brīvprātīgie vai jaunieši ar ierobežotām iespējām, aktivitāte var ilgt no 2 nedēļām līdz 12 mēnešiem. EBD projektā var piedalīties tikai vienu reizi, izņēmums, ja pirmo reizi veici brīvprātīgo darbu ne ilgāk kā 2 mēnešus un kopsummā EBD termiņš nepārsniedz 12 mēnešus.

Vairāk informācijas par Eiropas Brīvprātīgo darbu: http://jaunatne.gov.lv/lv/erasmus/kas-ir-ebd

Varbūt vēlies rakstīt projekta pieteikumu, bet ir kādas neskaidras atbildes, piemēram, par finansējuma pieprasīšanu, droši sazinies ar kādu no EBD koordinatorēm un sarunā konsultāciju:

Maija Kolberga (tālr. 67356256; maija.kolberga@jaunatne.gov.lv) vai Laura Reisele (tālr. 67358061; laura.reisele@jaunatne.gov.lv).

 Aicinām sekot arī „Erasmus+” jaunumiem tiešsaistē mūsu uzturētajos tiešsaistes sociālo tīklu kontos:

Twitter:@Jaunatne; Facebook: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra

Programmas „Erasmus+” pieredzes stāstus un iespējas piedalīties atradīsi:

Twitter: ErasmusPlusLV; Facebook: Erasmus+ Latvija

Lai veiksmīgi!

 

07.08.2017  Izglītība un mācības

Kur var uzzināt par pieteikšanos Erasmus apmaiņas programmā saistībā ar profesionālās izglītības apguvi?

Erasmus+ programmā pieteikumus var iesniegt tikai juridiskas personas.  Jums ir jāinteresējas savā izglītības iestādē.

17.07.2017  Jaunatne

Labdien! Gribam rakstīt projektu. Jautājums: Ka tiek finansēts projekts? Ar cieņu, Liene Kasinska

Labdien!

Ar programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finansējuma informāciju aicinām iepazīties http://jaunatne.gov.lv/lv/erasmus/par-erasmus-jaunatnes-jomu. Ar detalizētu informāciju, kā tiek finansēts katrs programmas "Erasmus+" projekta veids, var iepazīties programmas vadlīnijās. 

21.06.2017  Izglītība un mācības

Labdien! Vai ir iespēja braukt apmaiņas mācībās uz universitāti, kas nav Erasmus sarakstā? Un, ja jā, tad kā tas ir iespējams? Paldies. 

Lai dotos mobilitātē Erasmus+ programmas ietvaros, starp Jūsu augstākās izglītības iestādi (AII) un uzņemošo AII ir jābūt  noslēgtam starpinstitucionālajam līgumam. Tas nozīmē, ja universitāte, kuru esat izvēlējusies kā gala mērķi, nav iekļauta starp tām AII, uz kurām Jums piedāvā doties Jūsu AII, tad visticamāk starp šīm divām iestādēm šāds līgums nav noslēgts. Tomēr iesakām Jums vērsties pie savas AII Erasmus+ koordinatora, kurš noteikti sniegs Jums informāciju par AII, uz kurām Jūs varat doties.  

Pasākumu kalendārs

   Visi pasākumi

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems